X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

برسد به دست سردار رشید...

1 مرداد 1390 ساعت 12:09 ق.ظ


بندر که نبو جون بی چه من؟؟؟


سردار عزیز گویا اوج مهارت خود در به توپ بستن غیرت مردمان یک استان را در شمایل یک مانور تمام نظامی به رخ کشیده اید و به قول یکی از نمایندگان هرمزگان، زمینه تحقیر مردمان نجیب و سر به زیر هرمزگان را فراهم نموده اید. خیالی نیست، سال هاست که اعراب تازه به دوران رسیده بیخ گوشمان چشم طمع به جزایر سه گانه کشور دوخته اند و مدام بر طبل جدائی می کوبند. زهی اما خیال باطل که جز حرف و شاخ و شانه کشی یارای عملی دیگر ندارند و این نه به خاطر توان دفاعی و سیاست های جاری خارجی کشور بلکه بدلیل هراس فراوان این کشورها از غیرت و تعصب مرزنشینان جنوبی است که اجازه نخواهند داد ذره ای از خاکشان توسط هیچ خودی و غیر خودی به تصرف درآید. پس به سیاست خارجه و توان نظامی تان ننازید و در برابر غیرت جنوبیان سر تعظیم فرود آورید!!!


 جناب رشید امیدوارم تئوری جنابعالی و هم قطارانتان الگو گرفته از طرح های اعراب حاشیه خلیچ فارس نباشد که اگر باشد بهتر است به مدد دوربین های دوربردتان گوش چشمی به همین چند کشور کوچک خلیجی بیاندازید تا ببینید  چگونه در عمران و ابادانی گوی سبقت را از آبادان و بندرعباس و  اهواز و مسجد سلیمان ربوده اند. حال که شما داعیه رفاه و استفاده صحیح از ساحل را دارید بهتر است سند کل جنوب را شش دانگ بنام همان کشورها بزنید تا خیالتان از پیشرفت ما فوق سرعت شهرهای جنوبی راحت باشید. بالاخره پیشرفت، پیشرفت است چه به دست عجم و چه به ید عرب!!!

اگر هم غرض حضرتعالی از ارائه چنین طرحی، دسترسی خراسان و کرمان و فارس به دریاست پس کاستی های هرمزگان چگونه تامین می کنید؟ آیا حاضرید مناطقی چون ابشار مارگون و شاندیز و طرقبه و منطقه برف خیز سپیدان را به هرمزگان بدهید تا مردمان جنوب از آب و هوای ناب این مناطق بهره ببرند. اگر توان چنین کاری را دارید بسم الله ما پای کاریم!!!


 گویا طعم شیرین انتزاع معدن فاریاب و الحاق آن به استان کرمان و ر پی آن سکوت و ناتوانی اسفناک حضرات هرمزگانی در بازپس گیری آن عزیز سفر کرده به مزاق آقایان خوش آمده که پا را از حد خود فراتر نهاده و اینبار به جای معدن، فرهنگ و آئین یک استان را نشانه گرفت و به دنبال تصاحب آنند!!!


 برادر ارزشی! فرهنگ، معدن و خاک و زغال سنگ نیست که براحتی از یک استان جدا و به بخشی دیگر ملحق شود. فرهنگ هویت تاریخی جماعتی است که سال ها به آن بالیده اند و به خاطرش خون ها بر زمین ریخته اند. ای کاش کمی علم طب می دانستید تا بدانید پیوند دو عضو زنده، آن هم با شرایطی کاملا متمایز و متفاوت کاری است سخت و دشورا و گاه ناشدنی. کجای فرهنگ جاسک و کرمان با یکدیگر همخوانی دارد؟ برکه جاسکی و شلوار گلابتون یا نان رحته و حواری ماهی سوری و سوراغ و ممغ؟؟؟


سردار رشید چرا می خواهید ناتوانی این دولت و دولت های قبلی در استفاده صحیح از ساحل را در پس نقطه چین های طولی و عرضی جغرافیایی پنهان کنید؟؟

رونق دادن به کسب و کار صیادان و پا گرفتن تعاونی های صیادی و بازارچه های مرزی و استفاده صحیح و بهینه از ساحل چه ربطی به جابجائی خطوط مرزی از یک استان به استان دیگر دارد؟ مگر اینکه خون فارس و کرمان در تخصیص بودجه های عمرانی و ...رنگین تر از هرمزگان سربه زیر باشد که اگر اینگونه است لطفا به همان کسی که با او مشورت کرده و نظرش را برای این جدائی مساعد یافته اید بگوئید تا پسوند "عدالت محور" را از پس نام دولتش لاک غلط گیر بگیرد!!!


 سردار بزرگوار زیاد هم دلتان را به وعده ها و مساعدت های جناب رئیس جمهور خوش نکنید. ایشان همان کسی است که حدود 8 سال پیش وعده الحاق دوباره معدن فاریاب را به رودانی های ساده دل داد و با این شیوه رای آنان را به نفع خود در صندوق های رای ریاست جمهوری ریخت. آیا فاریاب به آغوش مادر بازگشت؟ آیا وعده 1 میلیون تومانی حساب آتیه نوزادان عملی شد؟ آیا عملیات  ساخت پل خلیج فارس اجرائی شد؟ پس شما بشنوید اما باور نکنید!!!!


متاسفم که بگویم آنچه در سریال ستایش تنها فیلمنامه ای بیش نبود، حال به واقعیتی تلخ مبدل گشته و آن حقیقت تلخ مکتبی است به نام فردوسیسم. همان مکتبی که تنها با استدلال و منطق خود سعی در به دست آوردن آنچه می خواهد دارد، بدون در نظر گرفتن شرایط و نظرات طرف مقابل. متاسفانه این منطق در جملاتی که جنابعالی درباره جدائی بخش های از هرمزگان بیان نموده اید به شدت چشم آزار است. مگر نمایندگان هرمزگان در مجلس و استاندار و سایر مدیران ارشد استانی نخودی اند که شما بدون مشورت گرفتن از آنان، اینگونه حجب و حیا و آرامش مردمان هرمزگان که حاصل سال ها تلاش است را خدشه دار می کنید.


دوستی می گفت "میزان بی احترامی که به شما می شود به اندازه اجازه ای است که شما به دیگران می دهید"  دیگر هم می گفت "از ماست که بر ماست". اگر نمایندگان پیشین و استاندار وقت در مقابل انتزاع فاریاب تمام قد علم مخالفت به دست می گرفتند و مردم را به گرفتن حقشان تشویق می کردند اینگونه نمی شد. بهر حال از نمایندگان فعلی استان هرمزگان انتظار می رود با درس گرفتن از گذشته تلخ، بجای مصاحبه با چند روزنامه محلی و سایت خودی، سخنان سردار رشید را در صحن علنی مجلس، سایتها و خبرگزاری های معتبر و در پس آن در کمیسیون امنیت ملی به نقد بکشند تا از این پس احدی به خود اجازه ندهد خطوط هرمزگان را حتی بر روی نقشه سر سوزنی جابجا کند.


در همین رابطه:

۱. لاتیدان {محمد ذاکری}

۲. آشوری {هرمز آنلاین}

۳. جباری  {هرمز آنلاین}del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo